Wyjście grupy 5 – latków na warsztaty ,,Egzotyka dla smyka”

11 czerwca  grupa 5-latków wzięła udział w niezwykle ciekawych warsztatach „Egzotyka dla Smyka”, które poprowadził Pan Jarek z Akademii Egzotycznej Przyrody.
Dzieci miały okazję poznać różne gatunki zwierząt egzotycznych, dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek na ich temat, a także z bliska je obserwować, dotknąć, a nawet potrzymać na rękach. To było wyjątkowe spotkanie pełne emocji, radości i nowych doświadczeń!
Serdecznie dziękujemy Pani Asi Skóra za zaproszenie do ośrodka Tiptopmed oraz możliwość udziału w tak inspirujących warsztatach.

Wycieczka do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym z okazji Dnia dziecka

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grup 3–4-latków, 5-latków oraz 6-latków wybrały się na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki

wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba, podczas których mogły własnoręcznie przygotować bułki i poznać tajniki tradycyjnego wypieku. Następnie zwiedziły mini zoo, gdzie miały okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt, dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy oraz spędzić czas w ich towarzystwie.

Dużo radości dostar

czyły również zabawy na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyjała aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury, a uśmiechy na twarzach

dzieci były najlepszym dowodem na to, jak świetnie się bawiły.

To był dzień pełen atrakcji, śmiechu, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą atmosferę. Takie chwile na długo pozostaną w naszej pamięci! 

Dzień Mamy i Taty w grupie 6 – latków

Z okazji Dnia Mamy i Taty odbyły się wyjątkowe warsztaty z wykorzystaniem elementów Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, wspólnie bawiąc się, ćwicząc i spędzając czas w atmosferze radości oraz wzajemnej bliskości.

Podczas zajęć uczestnicy wykonywali różnorodne ćwiczenia ruchowe rozwijające współpracę, zaufanie i komunikację. Warsztaty były doskonałą okazją do budowania relacji rodzinnych, wzmacniania więzi oraz czerpania radości ze wspólnej aktywności.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i zaangażowanie. To był piękny czas pełen uśmiechu, ruchu i wspólnych przeżyć.

Dzień Mamy i Taty w grupie 5 – latków

Z okazji Dnia Mamy i Taty odbyły się wyjątkowe warsztaty z wykorzystaniem elementów  Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, wspólnie bawiąc się, ćwicząc i spędzając czas w atmosferze radości oraz wzajemnej bliskości.

Podczas zajęć uczestnicy wykonywali różnorodne ćwiczenia ruchowe rozwijające współpracę, zaufanie i komunikację. Warsztaty były doskonałą okazją do budowania relacji rodzinnych, wzmacniania więzi oraz czerpania radości ze wspólnej aktywności.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i zaangażowanie. To był piękny czas pełen uśmiechu, ruchu i wspólnych przeżyć.

Dzień Mamy i Taty w grupie 3 – 4 latków

Z okazji Dnia Mamy i Taty odbyły się wyjątkowe warsztaty Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W spotkaniu uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, wspólnie bawiąc się, ćwicząc i spędzając czas w atmosferze radości oraz wzajemnej bliskości.

Podczas zajęć uczestnicy wykonywali różnorodne ćwiczenia ruchowe rozwijające współpracę, zaufanie i komunikację. Warsztaty były doskonałą okazją do budowania relacji rodzinnych, wzmacniania więzi oraz czerpania radości ze wspólnej aktywności.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i zaangażowanie. To był piękny czas pełen uśmiechu, ruchu i wspólnych przeżyć.

Wizyta ratowników medycznych

29 czerwca nasze przedszkole odwiedziła karetka pogotowia. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć specjalistyczny pojazd oraz poznać wyposażenie, z którego na co dzień korzystają ratownicy medyczni.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca ratownika, kiedy należy wezwać pomoc oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Największą atrakcją była możliwość wejścia do karetki i obejrzenia jej wnętrza.

Serdecznie dziękujemy ratownikom za poświęcony czas, ciekawe zajęcia oraz przekazanie dzieciom cennej wiedzy na temat udzielania pomocy i zasad bezpieczeństwa.

Wyjście na ,, Warsztaty Tańca Ludowego i Narodowego” 5 i 6 – latków

21 maja dzieci z grupy 5- i 6-latków uczestniczyły w regionalnych „Warsztatach Tańca Ludowego i Narodowego” w Centrum Kultury Browar B. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję poznać elementy tradycyjnych tańców ludowych i narodowych oraz dowiedzieć się więcej o polskiej kulturze i zwyczajach. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych i ćwiczeniach tanecznych.
Ponadto uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których w Izbie Regionalnej wykonywały prace inspirowane lokalną tradycją i kulturą. Zajęcia rozwijały kreatywność dzieci oraz pozwoliły im poznać regionalne zwyczaje i rękodzieło. Wszystkie aktywności dostarczyły przedszkolakom wielu radosnych chwil i niezapomnianych wrażeń.

Wizyta Straży Pożarnej

13 maja nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – przedstawiciele Straży Pożarnej . Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć sprzęty wykorzystywane podczas akcji ratowniczych oraz dowiedzieć się, na czym polega praca strażaka. Największą atrakcją było zwiedzanie wozu strażackiego oraz możliwość użycia prawdziwego węża strażackiego.
Takie spotkania są niezwykle wartościowe – uczą dzieci zasad bezpieczeństwa, rozwijają świadomość, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, a także budują szacunek do pracy służb ratunkowych.
Serdecznie dziękujemy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 za poświęcony czas, ciekawe zajęcia i niezapomniane emocje.

Wyjście grupy 6 – latków do Interaktywnego Centrum Fajansu

8 maja dzieci z grupy 6-latków wybrały się do Interaktywnego Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu. Przedszkolaki miały okazję zwiedzać ciekawe wystawy oraz poznać historię włocławskiego fajansu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci mogły własnoręcznie lepić z gliny i rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności manualne. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu radości i nowych doświadczeń.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY EKO KONKURS RECYTATORSKI

05 maja w naszym przedszkolu odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY EKO KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem

„Zielone wiersze dla Ziemi”.

W wydarzeniu wzięło udział 14 dzieci reprezentujących następujące placówki:
#Przedszkole Publiczne nr 11
#Przedszkole Publiczne nr 13 „Słoneczny domek”
#Przedszkole Publiczne nr 22 „Krasnala Hałabały”
#Przedszkole Publiczne nr 25 „Słoneczko”
#Przedszkole Publiczne nr 29
#Przedszkole Publiczne nr 30 „Tęczowa wyspa”
#Przedszkole Publiczne nr 35 „Pluszowego misia”
#Katolickie Publiczne Przedszkole „Pod aniołem stróżem”
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: 5-6 latki.
W każdej kategorii przyznano I, II i III miejsce, a pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za swoje występy, zaangażowanie i piękne interpretacje utworów o tematyce ekologicznej.
Występy oceniało trzyosobowe jury, składające się z nauczycieli naszego przedszkola.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom za obecność i stworzenie wyjątkowej, pełnej wrażliwości atmosfery

💚 Już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!💚

WhatsApp-Image-2026-05-05-at-17.12.15

Najnowsze Galerie

wczytaj wszystkie galerie

Najnowsze Galerie

wczytaj wszystkie galerie

0